Тренд – антитренд: Що сталося з модою?

Мода та поп-культура стали невід’ємними речами і кожен день прожитий в оточенні сучасного соціуму тільки підтверджує ці слова.

Мейнстрім, хайп, або ж українською «ажіотаж» – це головні супровідники наших з Вами буднів. Сьогодні мода стала доступною для кожного. Усі: від школяра до бізнес-леді мають змогу виглядати трендово.

У кожному шарі населення люди намагаються заявити про себе та про свій новий look. У всіх свої методи та своя аудиторія. Хтось має змогу написати статтю у свіжий номер Cosmopolitan з тиражем у 170 тисяч, а комусь по душі викладати ліфто-look, щоб 300 підписників у Instagram оцінили їх нові Дезерти* та Кейп**. Навряд чи когось можна дорікнути в бажанні отримати свої п’ятнадцять секунд слави, але за всіма цими навмисними спробами виглядати модно і транслювати собою всі тренди разом загубилося головне, що має формувати індивідуальність, – власне бачення, що не замутнено диктатом трендбуків.

Нескінченна кількість блогерів та просто поціновувачей кожного нового тренду заполонили соціальні мережі. Головне, що не завжди ми дійсно запам’ятовуємо тих, хто вважає себе іконою стилю. Напевно, Ви ставили собі питання «Чому запам’ятатися так важко»? Власний стиль. Ось відповідь на питання. «За двома зайцями поженешся – жодного не спіймаєш».

У такому швидкому темпі зміни трендів деякі гублять свою особистість, яка цінується у сучасному світі моди найвище. Мода все впевненіше рухається до абсолютної демократизації і максимальному покриттю аудиторії. Один з нових та яскравих варіантів залишатися в моді це так зване ігнорування моди (вибачте за тавтологію) або ж «Чхати я хотів на ваші тренди» .

На тлі цієї ситуації гучні персонажі з унікальним смаком виділяються особливо.
Останні кілька років прикладом look(ів) «надягла перше, що підняла з підлоги» були сестри Олсен: їх повсякденні образи виглядають куди жвавіше, ніж ретельно стилізовані світські виходи (хоча і на них дівчата виглядають куди яскравіше інших). Можливо, вся справа в тому, що ми остаточно втомилися від однотипних вивірених картинок і нашому оку потрібно щось більш чіпляюче, щось недосконале, подразнююче звичне почуття прекрасного.

В результаті єдиний спосіб виглядати модно сьогодні – не намагатися слідувати моді. Парадокс в тому, що навіть саме заперечення трендів – вже тренд. Залишилося лише дочекатися, поки він стане більш масовим і вичерпає сам себе. Та не турбуйтеся, тисячі дизайнерів та їх спадкоємці обов’язково вигадають щось нове:)

*Дезерти – черевики з замшевим верхом на гумовій підошві з двома парами отворів для шнурків. Дезерти були створені відомим Натаном Кларком – майстром компанії Clark’s.
**Кейп – пальто-накидка з прорізями для рук.